Dożynki Powiatowe na terenie Gminy Huszlew 2016 rok

 w DOŻYNKI 2016

 

 Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, następnie orszak dożynkowy udał się na stadion, gdzie Bractwo Kurkowe rozpoczęło uroczystość wystrzałem z armaty.

            Tradycyjnie dzielono się chlebem dożynkowym, były okolicznościowe przemówienia. Dzieci z Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie wykonały część artystyczną.

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczył Brązowe Krzyże Zasługi           w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

            Najmłodsze dzieci zaprezentowały się na scenie w konkursie „Ja w przebraniu         za owoc lub warzywo”. Następnie rozstrzygnięte zostały konkursy na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” :

I  miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Kornicy

II miejsce Stowarzyszenie „Mostowianki”

III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich z Huszlewa.

Najsmaczniejsza „Potrawa z ziemniaka na różne sposoby”:

I miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Łuzkach za Roladę ziemniaczaną

II miejsce Stowarzyszenie „Mostowianki” za Sernik Ziemniaczany

III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylanach za Placek po węgiersku.

Wyróżniono Koło Gospodyń Wiejskich w Huszlewie za Kremową kartoflankę z „nutką” oraz Stowarzyszenie Osób Aktywnych z Platerowa za Babkę ziemniaczaną.

            Wręczono również nagrody za udział w konkursie w strzelaniu wirtualnym oraz konkursie wiedzy o gminie.

            Uroczystości dożynkowe uświetniły występy Zespołów Marysieńki, Sąsiadeczki, Zakrze Śpiewa, Huszlewiacy oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Od 19:00 zespół Server Dance rozpoczął zabawę taneczną. Jako Gwiazda wieczoru wystąpił zespół Solaris. Zakończeniem tegorocznych Dożynek była dyskoteka z DJ Pyzdrą.