Dożynki gminno-parafialne

 w Dożynki Gminno-Parafialne

Mieszkańcy Gminy Huszlew  w dniu  29 sierpnia 2021 roku dziękowali Bogu za tegoroczne  plony.

  Dożynki gminno-parafialne poprzedziła  Msza Św.  w kościele  parafialnym pw. Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie .

W homilii  ks. Kazimierz Jóźwik proboszcz parafii Huszlew zwrócił się do wiernych by zachowywali świętość niedzieli i dbali o kulturę słowa .

Ks. Kazimierz Jóźwik  podziękował  mieszkańcom Liwek Szlacheckich  za udekorowanie   Świątyni  i  mieszkańcom  wsi Krzywośnity za  dekorację na  parkingu  przed Kościołem  oraz pracownikom  Urzędu Gminy za wykonane  dekoracje  przed Urzędem  Gminy  i miejscowościom  w których zostały  wykonane dekoracje  .

Po Mszy św. korowód  z wieńcami dożynkowymi wykonanymi  przez  poszczególne miejscowości Parafii  i Gminy  przemaszerował  na boisko przy  Zespole Szkolno-Wychowawczego .

Starostowie dożynek P . Bożena Kierczuk z Makarówki i P. Andrzej Kozak z Krasnej na ręce Wójta Gminy Stanisława Stefaniuka przekazali bochen chleba upieczony z tegorocznego zboża.
Wójt podziękował rolnikom za ich pracę.

Na doroczne święto rolników przybyli  :
I Wicewojewoda  Mazowiecki  P. Sylwester  Dąbrowski,    który odczytał  list Premiera Mateusza  Morawieckiego  skierowany  do uczestników dożynek gminno-parafialnych w Huszlewie.
„Drodzy rolnicy, uczestnicy dożynek gminno-parafialnych w Huszlewie w imieniu własnym i całego Rządu dziękuję za wasz codzienny wysiłek, za owoce waszej pracy, za współtworzenie pomyślności i dostatku naszej Ojczyzny”.
Starosta  Łosicki P. Janusz Kobyliński , Radni  Powiatowi i Gminni   , Wójtowie  oraz  rolnicy  i  mieszkańcy Gminy Huszlew i Stara Kornica .

W uroczystej  Mszy św. uczestniczył Senator  Waldemar Kraska, oraz poczty sztandarowe  OSP Huszlew  i Kobylany  .

Dożynki w Huszlewie uświetniły występy zespołów ludowych , część artystyczna w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie oraz  pokaz ratownictwa  wykonany  przez  Powiatową Straż  Pożarną  w Łosicach .

Koła Gospodyń Wiejskich  przygotowały poczęstunek .

Gwiazdą dożynek był zespół  DIVERSE BAND  .

Organizacją  porządku  i ładu strzegli    Druhowie  strażacy  OSP Huszlew  .

W Huszlewie i sąsiednich miejscowościach pojawiły się dekoracje  wykonane  przez pracowników   Gminy Huszlew przygotowali  dekorację kurnika i pszczółek ,Kownaty  wykonały świnki i  krowę,  w Liwkach Włościańskich pojawiła się baba z chłopem , a w Krzywośnitach reklama rodziny 500+,  w miejscowości  Juniewicze  baba i chłop na  rowerze, w miejscowości Kownaty  baba .