EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY

 w PIKNIK EKOLOGICZNY

 

W niedzielę 27 sierpnia 2023 roku na terenie Zespołu Szkolno- Wychowawczego w Huszlewie odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny pn.: „Organizacja ekologicznego pikniku rodzinnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie”.

Na imprezie uczestniczyły dzieci ze szkół z terenu gminy Huszlew na których czekały atrakcje przy stanowiskach ekologicznych. Do dyspozycji oddano: eko pokój zagadek o tematyce ochrony powietrza, koło fortuny, eko ramka do zdjęć, ekologiczny twister, stanowiska do sadzenia roślin antysmogowych, tworzenie biżuterii, eko VR czy puzzle XXL. W trakcie pikniku była możliwość skorzystania z dmuchanych zjeżdżalni i zamków oraz zjedzenia smacznych smażonych ziemniaków na patyku.

Piknik miał na celu zapoznanie uczestników z zasadami wspólnego dbania o naszą planetę i promowanie postaw proekologicznych.

Organizacja Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w miejscowości Huszlew została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Został on również objęty honorowym patronatem Minister Klimatu i Środowiska – Anny Moskwy.